czwartek, 19 lutego 2015

Budyń kakaowy z kaszy jaglanej

Witajcie!
Znalazłam ten przepis gdzieś w internecie i nie do końca wierzyłam, że będzie doby. Szkoda, że nie widzieliście zdziwienia na mojej twarzy jak spróbowałam pierwszy raz budyniu jaglanego. Jest przepyszny! Nawet lepszy niż ten klasyczny, a na pewno zdrowszy :) Nie mogę się zdecydować, czy lepszy na ciepło, czy na zimno, W obu wersjach był smaczny. Przepis:

niedziela, 8 lutego 2015

Bułki pszenne

Witajcie!
Bardzo lubię w sobotę i niedzielę wcześnie wstawać i celebrować śniadania. To moja ulubiona pora dnia. Nawet w ciągu tygodnia zawsze znajduję czas aby w spokoju zacząć dzień. Wczoraj wieczorem upiekłam pszenne bułeczki, więc dziś miałam podwójną ochotę do wstawania. Ostatnio wszystkie drożdżowe wypieki wspaniale mi wyrastają i chociaż chciałabym Wam je pokazać zazwyczaj jest tak ciemno, że nic nie wychodzi z moich zdjęć. Dziś rano udało mi się złapać trochę światła, więc zapraszam na świeży przepis :)Przepis: (ok. 10 szt)

środa, 4 lutego 2015

Kruche ciasteczka z orzechami

Witajcie!
Uwielbiam walentynki! Zawsze zachwycają mnie wszystkie czerwone kolekcje w sklepach z wyposażeniem wnętrz i akcesoriami do kuchni. W tym roku jednak nie będzie chodzenia po sklepach, bo LEK za niecałe 3 tygodnie, a mi zostało jeszcze sporo do powtórzenia. Eh, ile wyrzeczeń musiałam ponieść żeby zdać wszystkie egzaminy na studiach, i teraz gdy je skończyłam dalej się uczę ;)
Zapraszam na kruche ciasteczka- serduszka. Smakują trochę inaczej ze względu na dodatek mąki pszennej z pełnego przemiału. Znikły równie szybko jak się pojawiły. Nie wymagają większych umiejętności kulinarnych i są idealne do kawy :) Polecam:)Przepis: